Wednesday, April 13, 2016

Kirikud ja erootika

Täna oli kuidagi kehva päev. Magasin halvasti, nägin unes igasugu tülisid ja hommikul vihastasin end seaks, kui juba mitmendat korda valesti kaarti olin vaadanud.

Hommikune mereäärne jalutuskäik tundus aga nagu tõeline puhkus, see rahustas:

Rongiaknast vaatasin ka rahustavat Vahemerd:

Barcelonas tahtsime kõigepealt selle Katedraali siis ära vaadata kui ühe põhilise vaatamisväärsuse Barcelonas. Hiigelkirik, mida ehitati umbes 600 aastat, pidi olema üks võimsamaid ja ilusamaid Hispaanias, ehk kogu katoliku kiriku maailmas üldse.

No jaa, seest pole paha:

Väljast on ka päris kobe, eksole?

Detailid olid ilusad:

Katusevaadete üle ei kurda:

Paraku jäi aga kogu kirik siiski veidi magedaks, enamjaolt selle tõttu, et La Sagrada Familia oli nii ilus, nii helge ja nii terviklik. Nende raudvõrede taga olevad pühakukujud olid kuidagi eriti ängistavad ja mul ei olnud mingit tunnet, et oleksin Jumalale lähemale saanud. Gaudi vaatas tulevikku, La Catedral aga minevikku. Katus oli ka tagasihoidlik, Milano Duomoga ei anna üldse võrrelda. Igastahes, veidikene pettumust tuli juurde.

Üks teine pettumus oli Basilica de Santa Maria del Mar, mis ei olnudki see, vaid hoopis Basilica de Santa Maria del Pi. Seda avastasime alles siis, kui sees olime :D

Sain ühe ägeda pildi sellest väikesest kirikust, see veidi korvas ebaõnnestumistunnet:

Pärast kirikuid oli meil pühadusest kopp ees ja otsustasime sööma minna. Veensin ema minuga ilusasse restosse tulema ja see oli tegelikult üks mu päeva tipphetk :) Ilus kolmekäiguline set meal ja kaunis vaade Barcelona vanalinna tänavatele.

Uhke koht, kas pole?

Söök meeldis mulle ka:

Pärast pidurooga ja mõnusat jutuajamist otsustasime midagi toredat teha. Barcelonas on Hispaania ainuke Erootikamuuseum ja sinna me suundusimegi.

Lapsed, ärge vaadake.

Muuseumis oli ajaloo erinevatest etappidest kõikvõimalikku erootilist. Ma pilte ei hakka siia panema. Panen hoopis ühe tsitaadi Marilyn Monroelt, mis mulle väga meeldis:

Keegi muuseumitüdrukutest etendas Monroed ka rõdul, et külalisi meelitada:

Minu meelest oli üsna huvitav ja vinge muuseum, ema meelest oli Kopenhaagenis olev samalaadne toode palju ägedam. Eks siis ole näha, kui kunagi sinna jõuan :)

Päeva lõpetuseks jalutasime niisama linnas ringi, mööda jalakäijate alleed La Ramblat ikka allapoole mereni. Nägime suveniirikauplusi, lillepoode, välikohvikut. Kanepi lõhna tundsin küll iga 10 minuti tagant. Koeri on ka palju, nendega nad siin jalutavad oma rahulikus tempos. Kasse olen 4 päeva jooksul näinud kahte.

Turul käisime ka korra, seal oli tõesti kõike paremat:

Tänavakunstnikud olid väga uhked:

All mere ääres oli suur sammas Columbusele, kes ise oli teadupärast itaallane, aga kes seilas Hispaania katoliiklike monarhide nime all ja kellest sai alguse hispaania kultuuri levitamine Kesk- ja Lõuna-Ameerikas, mis meile praegugi väga tuttav on.

Tubli oled, Columbus:

Päeva viimase pildi panen kaasaegsematest purjekatest. Need on ka ilusad :)

Kokkuvõttes polnudki päeval ju midagi erilist viga, aga puudus see "vau-effekt", mida alati ootan. Loodan, et see ei tule sellest, et ma juba nii mõneski kohas käinud olen ja uut leida ei suuda. Peaks vist ise rõõmsamalt ja avatumalt ringi käima ja mitte vihastama tühiste asjade peale. :)

Üritan homme oma parima anda.

2 comments:

Kaidi Lippus said...

Oi Saarake, ma loodan väga, et Su tuju juba järgmistes postitustes parem on. Mul elustub Barcelona Su kirjelduste toel ilusti, sadamaalal oli nii mõnus jahutav jalitada ja mäletan isegi üsna täpselt mida ja kust turult ostsime ja La Rambla äärel sõime. Kallistan!

Saara said...

Hilinenud vastus nr 3:
Kusjuures, seda on ennegi öeldud, et kõige põnevam on lugeda nendest kohtadest, kus ise ka käidud on ja mul on teiste blogidega sama teema. Saab vaadata, et mis endal vaatamata/tegemata jäi ja vahetada muljeid kasvõi mõttes.
Kallid, kallis Kaidi!