Tuesday, May 1, 2018

Perega VSpas

Ilusat maipüha kõigile! Mõtlesin, et kirjutan vahelduseks jälle ühest spaakülastusest. Seekord sai käidud Tartus ja juba ammu enne reisi mõtlesin, et tahaks uuesti VSpasse minna. Mõeldud-tehtud!

VSpa asub Tartu südalinnas, kaubanduskeskuse Kvartali ülemisel korrusel, päris luksuslikus kohas. Avati see alles paar aastat tagasi, seega on kõik veel särav ja ilus (ja mis seal salata, ka hinnad on päris kõrged). Vaatamata kõrgetele hindadele on see aga koht, kuhu ilmselt veelgi tagasi lähen, sest seal on lihtsalt supermõnus. :)

Kui te aga ise sinna minekule seate, siis soovitan aega varuda. Parkisime nimelt Kvartali keskuse maa-aluses parklas ja eksisime lausa mitu korda ära, nendest siltidest ja asjadest ei saanud ikka üldse sotti. Kvartali keskus, palun süsteemi muuta... Muidu võib juhtuda nii, et mõni meist päris segadusse satub:

Kui te aga juba kohal olete, siis on VSpa tõesti väga sõbralik, lausa peresõbralik kohe! Riietusruum on kõigil ühine vahetuskabiinidega, et lastevanematel ka närvid alles jääksid. Meie peres on need õnneks ammu läinud, seega ka meie ei muretse:

VSpas on 11 erinevat basseini ja mullivanni, saunamaailmas 4 erinevat sauna ning soolamaailmas 2 sauna ning soolabassein (minu lemmik!). Meie alustasime õhtut saunamaailmast, et kehad soojaks saada. Käisime Vene banjas, aurusaunas, Soome saunas ja Kadakasaunas. Mina hüppasin korra isegi külma veega "jääauku", mida ma tavaliselt ei teeks kohe kindlasti mitte. Ka oli võimalus seal endale jäävett pähe kallata:

Edasi vaatasime türgi hamami (hehe, tore meenutus) ja siis piilusime soolamaailma. Meie Villega armastame soolasauna väga, pärast seda soolarituaali, kus keha soolaga hõõruma peab, on nahk niiiiii pehme ja mõnus ja tunne on nagu keegi oleks kogu aasta mustuse maha kraapinud. Mul ja Johannal siis kogu kuu oma, sest Türgis saime tegelikult ideaalselt puhtaks. Ema soolasaunas pikutamas:

Minu meelest on VSpa kompleksi parim osa siiski soolavann. Mulle lihtsalt nii meeldib ringi hõljuda ilma, et peaks raskelt siputama vee peal püsimise nimel. Kuna nad lasevad seal ka mingit tüünet meditatsioonimuusikat ja lakke on plastikust tulekesi pandud, siis on lõdvestus täielik. Oh, võiks endal selline vann kodus olla.

Saunatamisest väsinud, tšillisime niisama ringi. Ka lastele on VSpas palju tegevusi loodud. Meil küll ühtegi last kaasas ei olnud, aga partidega mängisime kõik, sest no lihtsalt ei suuda vastu panna soovile ühte VSpa logoga pardikest veevoolu liuglema lasta...

Samal ajal, kui lapsed mängivad, saavad suured romantikat teha ja lavatsitel elu üle järele mõelda. Tartu - heade mõtete linn! Mul igatahes tuli mõni küll.

Kes veelgi suuremat romantikat tahab, siis nendele on veidi privaatsemad lamamistoolid. Täitsa nagu luksushotellis, mis seal salata. :) Isegi kamin on ja puha...

Kui minu senine lemmik Laulasmaa spaa hiilgab oma stiili ja puhtusega, siis VSpal on lisaks eelnevale veel ka vaade! Ilus vaade on üks mu lemmikasju. Tartu pole küll miskit suurlinn, aga sellise akna peal istudes tuleb väikestviisi kõrghoone tunne ikkagi. Maatüdruk suures linnas. :D

Vaadete kõrvale pakutakse muidugi jooke ja salatit ja limpsi ja kokteile ja ajalehti ja muusikat ja kõike, mis lõdvestab ning rahustab. Lugesin VSpa kodulehelt, et "V" nende nimes tähistabki koormast vabanemist. Üllas mõte iseenesest ja ilmselt peab paika nii mõnegi jaoks, minu kaasa arvatud... Eriti, kui kõike seda toredust saab nautida ühe mõnusa kambaga.

Niiet sõbrad - kõik VSpasse, kes veel käinud ei ole! Mingi vaadake ise, kui ilus on aroomisauna sein, kuidas ujuvad jalapuhastajakalad, missuguseid massaažioptsioone on veealustel masinatel ning kui mõnus on saunades istuda. VSpas käik on tore vaheldus igapäevaellu ja mõnus reisike maailma, mis erineb suurelt kaks korrust allpool olevast.

Ja pärast seda saate perega mäkki minna. Sest miks ka mitte. :)

4 comments:

Kristi said...

Nii mõnusalt positiivne postitus, tahaks ka kohe uuesti minna :D minu lemmik on ka soolabassein. Ja teiseks see ämber, mida saab endale kaela tõmmata. Olen ka positiivset tagasisidet kuulnud tai massaaži ja saunarituaalide kohta.
L-ga pole veel proovinud, aga tahaks täitsa katsetada.

Saara said...

Oled ikka julge küll, mina seda ämbrit ei usaldanud. :D Meie ise võtsime Villega osa soolarituaalist, ema leilirituaalist, kõigile meeldis. Õnneks soolasaunas saab sama asja teha ka ilma rituaalita, see rituaal oli rohkem lihtsalt huvitav jutt tavapärase tegevuse kõrvale. Leilisauna ma ise ei tahtnudki minna, temperatuur pidi päris kõrge olema. Aga ma usun küll, et L-ile ka täitsa meeldiks, seal on nii palju igasugu vidinaid ja asju, millega tegeleda + madal bassein... Igaljuhul - veab, et Tartus elad. :D

Anonymous said...

Nii, järgmine kord annab Tartuskäigust teada :-D JJ

Saara said...

Teen oma parima! :D